Chyby ve filmu HP a kámen mudrců

24. dubna 2006 v 15:14 | Leny
1.) Ve chvíli, kdy profesor Quirel vběhne do Velké síně a začne řvát: "trol je ve sklepení," tak si všiměte, že nekoktá-zajímavé...
2.) Ve scéně, kdy se Hermiona schová pod umyvadlo před Trollem, tak ten Troll umyvadla rozbije kyjem, ale v další scéně jsou umyvadla zase vcelku a jako by se nic nestalo.
3.) Ve scéně v umývárně kde se Harry a Ron utkali s trollem. Je tam záběr, kdy Hermiona vylejzá zpod umyvadla a jde směrem k Harrymu a Ronovi. Stříká tam voda, která křižuje Hermioně cestu. Pramínek se ovšem zastaví aby nepostříkal Hermionin kostým a jakmile Hermiona projde, zase se spustí.
4.) Když pan Dursley přibíjí prkno na schránku, aby se dovnitř nedostal dopisy, prkno je orientováno zleva doprava. Ale když se dopisy prorvou skrz, je prkno orientováno přesně obráceně.
5.) Když jsou s Hagridem ve skřetí bance, tak Hagrid dává hlavnímu skřetovi dopis od Brunbála. Tento dopis má oslí uši a je na kraji zamazaný, ale skřet už od Hagrida přebírá dopis téměř nepoškozený.
6.) Když jedou Ron a Harry v Bradavickém expresu, tak se Ronova patka, či jak se říká tomuto učesu posune z prostřed čela na stranu.
7.) Na začátku, když Dudley řve, že chce více a více dárků, tak se na ním sklání maminka. Ve většině záběrů jí z podhlenky kouká kus drátu, který je pravděpodobně od mikrofonu.
8.) Na začátku filmu, když se Harry probouzí ve svém kumbálku, rozsvítí lampičku, tak na dveřích visí lopátka a smetáček. Ale když otevře dveře a chce jít ven (před tím, než ho tam Dudley znovu zabouchne), tak smetáček zmizel a na dveřích visí jen lopatka.
9.) Nezdá se vám, že jak na konci Harry dostane od Hagrida album,tak je na fotce s rodičema starší, než když ho Brumbál pokládal ke dveřím tety a strýčka na začátku? Je to prokazatelné jednak na první pohled stářím a na druhý vlasama!
10.) Když Harry poprvé vejde do Nebelvírské místnosti, tak ten prefekt říka, že chlapecké ložnice jsou nahoru doleva, dívky tamtéž, ale doprava. A když poprvé Harry, Ron a Hermiona zpatří chloupka a poté se vrací do ložnic, tak Hermiona vchází do levých dveří. Že by si ty ložnice vyměnili?
11.) Když přijde Harrymu koště, sedí ve Velké Síni. Ale když jeho Hedvika letí dovnitř, kde je začarovaný strop? Zmizel?
12.) Když si Harry vybírá hůlku, tak mu první nějak nesedne a on ji položí podélně s knihou. všimněte si kde je rukojeť. V dalším záběru se hůlka posunula (poznáte to podle rukojeti).
13.) Když Ron na konci filmu padá z koně, tak dopadne tak, že má jednu nohu pokrčenou a druhou přes ni. Ale o pár scén později, když harry s Hermionou běží k Ronovi, tak už má nohy jinak. 14.) Na zařazovacím ceremoniálu je Susan Bones (ta s dlouhými kudrnatými vlasy) zařazena do Mrzimoru. Později, na hodině profesora Snapea, vidíme, že sedí za Harrym, když se mu Snape pokládá své "zákeřné" otázky. Ale lektvary měli Nebelvír se Zmijozelem a žákyně z Mrzimoru by tam neměla co dělat.
15.) Když Harry, Ron a Hermiona projdou kolem Chloupka, kterého uspala harfa, a Chloupek se probudí, poslintá Ronovi rameno. Avšak když spadnou do propasti, jeho košile je úplně suchá.
16.) Na hodině létaní jsou Hermioniny vlasy zvlněné. Později, když třída pozoruje Nevilla po jeho pádu, můžete vidět, že je má rovné. A hned v další scéně jsou opět zvlněné.
17.) Na začátku, v momentě kdy profesor pokládá obálku s dopisem na Harryho, nemá Harry na čele jizvu...
18.) Harry nemůže usnout první noc ve škole, sedí u okna se sovou. Je nasvícen měsícem z pravé strany, ale v pozadí je odlesk na hladině vody, jako kdyby svítil v protisměru.
19.) Když přichází dopisy Harrymu na Zobí ulici a strýc Vernon je trhá, můžete vidět nastřihlé obálky... Že by posílali nastřihnuté obálky?
20.) Na začátku slavnostní večeře na uvítání nového roku poté co je Harry zařazen do Nebelvíru si sedne na pravou stranu stolu vedle Rona. Když začínají jíst Harry sedí na druhé straně vedle Hermiony.
zdroj: www.kfilmu.net
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jaňulka Jaňulka | 28. dubna 2006 v 19:13 | Reagovat

Tak tohohle bych si nikdy nevšimla..A je dobré jak Harrymu chybí jizva...=)

2 Leny Leny | 4. května 2006 v 16:10 | Reagovat

To jo no..já si nějakých taky nevšimla a když jsme si toh onevšimly my..tak to už je co říct!! =)

3 Jaňulka Jaňulka | 5. května 2006 v 20:27 | Reagovat

Mno to je...J8 vždycky sem do toh filmu úplně zažhraná.. Tak se taky docela divím...:)

4 Leny Leny | 5. května 2006 v 20:28 | Reagovat

Mnoo právě!! Já sem jdu přidat ještě z dalších dílů!

5 Avril Avril | E-mail | Web | 17. května 2006 v 19:50 | Reagovat

Nooo, já myslim, že v tý první chybě.... když tam Quirel přiběhnul.... on ořece nekoktal DOOPRAVDY!!! Navíc, když člověk, krerej koktá, mluví krátký slova, tak teda moc nekoktá, ale jinak je to úžasný, že si toho někdo dokáže všimnout!!! Já vim jenom o dvou chybách a to, že.... ve vězni z azkabanu to teda je....když se ve vlaku oběví mozkomorové, tak je tam záběr na okno a limonádu a na tom okně je moucha! A taky ješte z prvního nebo druhýho dílu.... Venku na hřišti před školou je záběr na skupinu lidí z nebelvíru a zmijozelu.... zrovna se hádaj v něčem s famfrpálem.... a za Hermionou se objeví kameraman......!! Myslim, že je to vyčerpávající...:-)))!!!!

6 Leny Leny | 21. května 2006 v 9:53 | Reagovat

JO to je!!! =)

Já bych si taky nějakých chyb vůůbec nevšimla!

7 jemine! jemine! | E-mail | 27. června 2006 v 13:57 | Reagovat

páni ty máš oči jako ostříž!

8 kuk kuk | 15. listopadu 2006 v 14:52 | Reagovat

mas tam chybu,Harry ma na cele jizvu hned od zacatku a je to dobre videt

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama