Květen 2006

Obsazení 5.dílu

30. května 2006 v 12:45 | Leny |  Zajímavosti
Objevila jsem některé fotky herců, kteří ztvární některé postavy ve filmu Harry Potter a Fénixův Řád, tak se na ně jukněte, určitě to stojí za to!!!! =)

Lokalita Fénixova Řádu

30. května 2006 v 11:50 | Leny |  Zajímavosti
Našla jsem další článek, který by Vás mohl zajímat. Jde o místo, kde se natáčí další film Harry Potter.

Líbací scéna natočena!

30. května 2006 v 11:46 | Leny |  Zajímavosti
Tak, tady máte menší info z natáčení pátého dílu, Harry Potter a Fénixův Řád.

V jaké koleji by jste chtěli být?

28. května 2006 v 12:10 | Leny |  Ankety
Další anketa je na světě. V jaké by jste chtěli být koleji? Já bych teda chtěla být v Nebalvíru! s Harrym, Hermionou, Ronem, Ginny, ....mnoo jo, to je moje! =)
A co vy? Kde by jste chtěli být? A nebo Vám je to jedno? Tak se podělte o svůj názor!

O rubrice

28. května 2006 v 12:00 | Leny
Tagže, přidala jsem novou rubriku-spřátelené blogy.
Postupně sem přidám odkazy na pár spřátelených blogů. Budou se většinou týkat tématu Harry Potter, ale možná bude pár vyjímek.
Tagže za pár dní se to tu už objeví, pokud by někdo měl třeba zájem o spřátelení blogů, tak mi napiše do komentářů a já se Vám kdyžtak ozvu.

Jak se Vám líbí parodie na knížky HP?

27. května 2006 v 23:10 | Leny |  Ankety
Tag, další anketa-jak se Vám líbí parodie na knížky HP? Myslím tím třeba Harry Trottel, nebo Barry Trottel...no víte co. Líbí se Vám? POZOR, NEMYSLÍM TÍM POVÍDKY!!!
Já mám strašně ráda povídky, ale parodie, Harry Trottel apod. ráda nemám. Četla jsem jednu stránku a hrozně jsem se u toho nudila! A strašně mě štvaly ty zkomolený jména a tak.
No ale co vy? Jaký na to máte názor? Nebo jste četli nějakou takovou knížku? Jaká byla?
Tak pište, ať se dozvíme Vaše názory...

Pomůže Červíček Harrymu?

24. května 2006 v 21:19 | Leny |  Ankety
Další anketa je na světě. Pomůže Červíček Harrymu? Jak jistě víte, tak Červíček vděčí Harrymu za život? Překoná svou zbabělost a oplatí to nakonec Harrymu? Nebo bude furt podlézat Voldemortovi a snažit se o jeho přízeň? Tak hlasujte!

Pomůže Ron a Hermiona Harrymu s hledáním viteálů?

24. května 2006 v 20:36 | Leny |  Ankety
Tak, další anketka. Jestli Hermiona s Ronem pomůžou Harrymu hledat viteály. No, já myslím, že mu budou chtít pomoci, ale Harry že je nebude chtít vzít, protože se o ně bude bát, aby je nepřivedl do nebezpečí. Ale nakonec si myslím, že svolí, vezme je s sebou a budou mu velmi užiteční. No, a co si myslíte vy?

Kdo je R.A.B?

24. května 2006 v 20:23 | Leny |  Teorie
Tagže, je tu další článek do rubriky teorie. Zase můžete psát co si o tom myslíte, atd.
Ptám se, kdo je R.A.B? Máte nějakou teorii, kdo by to mohl být? Je to někdo známý, či se s tou postavou setkáme v 7.díle poprvé? Co si o té postavě myslíte? Podělte se znovu s ostatními a své teorie!

Vrátí se Harry v 7.díle ještě do školy?

23. května 2006 v 21:59 | Leny |  Ankety
Mnoo a je tu ještě pro dnešek další anketka..vrátí se Harry v 7.díle do školy..mnoo já osobně si myslím..ne, to nejsou správné slova..takhle..spíš bych to tak chtěla..tak tedy ..chtěla bych, aby se Harry vrátil do školy, ale aby směl kdykoliv odejít a hledat třeba ty viteály..že by chodil do školy..ale měl by tam jakousi volnost, aby mohl zničit viteály a nakonec se postavil Voldemortovi...
A co si o tom myslíte vy??

A co Draco?

23. května 2006 v 21:46 | Leny |  Ankety
Tagže, přidala jsem další článek, tentokrát na přání Jaňule, která si přála další anketku. Přemýšlela jsem jakou a tentokrát jsem se rozhodla, že udělám radost ještě jednomu človíčku-Aníkovi....a všem ostatním, kteří mají rádi Draca...ale myslím, že i tahle anketa je i pro ty, kteří ho zrovna nemusej..já upřímně se v něm moc nevyznám..ale třeba mi ty vaše komentáře a hto vaše hlasování pomůže udělat nějaký názor..ehm.. v mojí hlavě, takže každopádně ..dík =o))

Teorie-obecné

23. května 2006 v 21:30 | Leny |  Teorie
Tagže, je tu další článek a s ním i otázečka. Určitě máte nějakou představu, co by mělo být v sedmém díle..a co zase ne. Je spoustu teorií, například, Harry přežije..vrátí se Brumbál..Ron začne chodit s Hermionou...
Takže, co si myslíte vy? Máte nějakou svoji teorii? Pokud ano, tak neváhejte a podělte se s nimi s ostatními. A máte i možnost, kouknout se, co si myslí ostatní, takže do toho, komentáře tu jsou od toho! =o))

Kdo zvítězí?

22. května 2006 v 17:00 | Leny |  Ankety
Jak si myslíte, že to bude? Já osobně se přikláním k možnosti, že zemřou oba. Nechci, aby Harry zemřel, každopádně si myslím, že to tak bude. A co si myslíte vy?

Který pár je nejj?

22. května 2006 v 16:57 | Leny |  Ankety
Tagže, další anketka je tu. Tagže hlasujte!
Mě osobně se nejvíc líbí Harry a Ginny, ale třeba máte jiný názor..tak hlasujte a můžete se i přesvědčit, kolik lidí má stejný názor...

Rozvrhy hodin s Emmou Watson

14. května 2006 v 20:42 | Leny
Tak, tady máte pár rozvrhů hodin s Emmou Watson, představitelky Hermiony Grangerové.

Výroky Ruperta Grinta

14. května 2006 v 19:32 | Leny
Takže, je tu další rubrika-výroky. Je to vlastně něco podobného jako rubrika Hlášky, ale liší se to v několika důležitých věcech. Hlášky jsou z filmů a od postav hraných, zatímco Výroky jsou od herců....
Snad se bude líbit..
------------------------------------------------------------
"Být slavný je hrozné. Je lepší být normální."
"Jednou jsem hrál ve školním divadle rybu v Noemově Arše. Byla to sakra ryba."
"Měl jsem obrovské slimáky schované v puse se slizem a vyplivoval jsem je ven. Chutnali velmi dobře! Myslím, že byli z plastu nebo z čehosi, teda doufám, že byly plastový…?!"
"Hmm…většinou chtějí fanynky jen autogram. Mimochodem ten můj je hrozně divný. Já mám podpis a cosi divného."
"Když mi řekli, že budu hrát Rona, byl jsem tak nadšený, že jsem málem omdlel."
"Nejvíc se bojím tmy a pavouků! Jen před nimi utíkám nemám odvahu rozmačkat je."
"Zabijte mě dřív něž políbím Hermionu!"
"Doufám že se Ron nedožije toho, aby chodil s Hermionou."

"Chtěl bych hrát Malfoye. Je pořád tak sprostý a byla by to zábava. Bylo by to cool mít diváky, kteří mě nesnáší."
"Na place mi říkají mrkev."
zdroj: www.kfilmu.net

Objeví se Sirius v dalším díle?

12. května 2006 v 20:53 | Leny |  Ankety
Tak co, jak myslíte? Mnoo, já nevím, možná ještě ano...i když..kdo ví..

Čím by měl být Harry, až dokončí školu, popř. porazí Voldemorta?

8. května 2006 v 20:06 | Leny |  Ankety
Já osobně si myslím, že bude bystrozorem. I když porazí Voldemorta...protože pochybuju, že by se jim nechtěl pomstít..myslím, těm smrtijedům..

Recenze k filmu HP a vězeň z azkabanu

6. května 2006 v 21:26 | Leny
Nad Bradavicemi se opět stahují mračna a kolem se potulují nebezpeční Mozkomoři, strážci Azkabanského vězení, ze kterého uprchl Sirius Black. Muž, který má co dočinění se smrtí rodičů starého dobrého Harryho Pottera.

Režisér Alfonso Cuarón posunul celou sérii o mnoho kroků dopředu. Ne, že by předchozí díly od Chrise Columbuse byly špatné, ale teprve Cuarón dokázal sérii vdechnout tu správnou čarovnou atmosféru.

V tomto dílu je hlavním hrdinům totiž už třináct let, a tak je i celý snímek na rozdíl od svých předchůdců mnohem dospělejší.

Je to znát třeba i na větším množství hororových scén. Létající strážci azkabanského vězení Mozkomoři se hodně podobají přízrakům z Pána prstenů a chvíle, kdy se objevují na plátně, jsou opravdu dost strašidelné! Stejné je to i s velice napínavým finále, kdy se profesor Lupin za měsíčního svitu mění ve vlkodlaka.

Z hororem přišla také i akce. V Kameni mudrců a Tajemné komnatě byla spousta nudných okamžiků, ale zde prostě už nic takového neexistuje. Mezi vrcholy filmu patří hlavně strhující famfrpálový zápas, odehrávající se tentokrát v prudkém dešti. A tohleto všechno ještě za doprovodu fantastické hudby od Johna Williamse (Čelisti, Star Wars atd..) Co víc si přát? Po výborném režisérovi stojí také určitě za pochvalu i scénárista všech tří dílů Steven Kloves. Není jednoduché zpracovat fenomenální knihu do podoby filmového scénáře. Něco podobného zažil i Peter Jackson s Pánem prstenů.

V kvalitě se ve třetím pokračování posunuly i samotné herecké výkony. Obzvlášť Daniel Radcliffe je v hlavní roli mnohem přesvědčivější než dříve. Ve skutečnosti mu bylo při natáčení trojky čtrnáct let, tedy jen o rok více než titulnímu hrdinovi ve filmu. Proto je také díky němu řada pubertálních záchvatů vzteku a úzkosti hrána zcela bezchybně. Radcliffeovi pak zdatně sekundují Emma Watsonová (Hermiona) a Rupert Grint (Ron). Doufám, že se všichni tři sejdou ve všech dalších pokračováních. Bez nich by to už určitě nebylo ono!

Je třeba ještě zmínit Garyho Oldmana, který bravurně ztvárnil zuboženého vězně z Azkabanu Siriuse Blacka, a také Michaela Gambona, jenž v roli Brumbála skvěle nahradil zesnulého Richarda Harrise. Od svého předchůdce se Gambon liší snad jenom tím, že je o něco víc "ošuntělý", že zkrátka není už tak líbezný. Novými tvářemi v sérii jsou ještě David Thewlis jako profesor Remus Lupin a Emma Thompsonová alias učitelka jasnovidectví.

Tento film byl natočem bezvadně a myslím, že fanoušky nazklamal.
zdroj: www.kfilmu.net

Hlášky z filmu HP a vězeň z azkabanu

6. května 2006 v 21:15 | Leny |  Hlášky
(Poté, co ho napadl Klofan.)
Draco: Toho budete litovat! I ta vaše pitomá slepice!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Ron: Varuju tě, Hermiono, nepouštěj tu chlupatou bestii k Prašivce, nebo ji proměním v rukávník.
Hermiona: Je to kocour, Ronalde, je to jeho přirozenost.
Ron: Kocour? To ti nakukali? Mě teda spíš připadá jako tlustý prase.
Hermiona: Že to říkáš zrovna ty s tím smradlavým kartáčem na boty.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
(Ze spaní.)
Ron: Pavouci! Spousta pavouků! Chtějí, abych stepoval. Ale já nechci stepovat.
Harry: Jasně, tak jim to řekni, Rone.
Ron: Jo, to jim řeknu. Řeknu jim to.
(Usíná.)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sirius: To kousnutí mě mrzí. Asi to trochu bolí.
Ron: Trochu? Trochu? Málem jste mi ukousl nohu!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
(Z profesora Lupina se stane vlkodlak.)
Ron: Hodný pejsek!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
(Poté, co ho napadl Klofan.)
Draco: On mě zabil! Zabil mě!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
zdroj: www.kfilmu.net