Nikdy nezapomínám...

3. června 2006 v 22:13 | Leny |  Jednorázovky
Tak, lidi, já jsem napsala povídku! Svou první, kterou jsem hlavně dokončila! Napsala jsem jí dneska a rozhodla se, že jí tady uveřejním. Vím, že je to možná trochu k smíchu, protože s takovou Speisy se to fakt rovnat nedá. Ale jestli Vám to stojí za přečtení, tak budu moc ráda! A napište mi prosím Váš názor. A buďte trochu schovívavý, je to první..=) A doufám, že Vás neodradím a pak sem budete chodit dál..=) nevím, co si o té své..ehmm.povídce mám myslet, tak mi k tomu prosím napiště komentář, díky moc..=) vím, že je to taková blbost, ale bavilo mě to psát..
Ps.: Je možný, že tam budou chyby..tak se neděste..=)

Studené zdi se rozprostíraly všude kolem něj. Kam se podíval, tak tam byly jen ty hnusné, vlhké a oprýskané stěny. Pak tam byly ještě dřevěné, ztrouchnivělé dveře a postel. To bylo celé vybavení této místnosti…a v té teď trávil všechen svůj čas, blonďatý chlapec.
×
Draco se posadil na postel a vzdychl. Záda ho bolela od tvrdé matrace. Bodejť by ne, když v Malfoy Manor byl zvyklý na veškerý komfort a teď si žil jak krysa v kanálu, pomyslel si zhnuseně.
Už přes tři týdny tu byl dobrovolně zavřený, už přes tři týdny je to od té události v Bradavicích. Jak ho píchlo v prsou při pomyšlení na všechny ty události- Brumbál bez hůlky, prosící Brumbál, Brumbál, který padá z věže, .. "Dost," zakřičel sám na sebe až sebou polekaně trhl.
Proč pořád myslíš na toho Brumbála, napomínal se v duchu, ale nebylo to nic platné..vždy se mu nakonec vybavil ten pohled na jeho modré oči.
×
Probudilo ho až hlasité zabouchání na dveře.
"Můžu dál?" zeptal se Severus Snape a nečekajíc na odpověď vešel a tiše za sebou přivřel dveře.
Draco věděl proč tu je..nebo spíše tušil. Sice si to nechtěl připustit, ale bál se toho, hrozně se toho bál. Nic neříkal a jen tiše hleděl na Severuse.
"Ani se nezeptáš, proč tu jsem?" zeptal se chladně Severus.
Proč se tak hloupě ptá? Proč mi to rovnou neřekne? Bude se na mě dívat, jako že mě lituje a přitom mu to je uplně jedno..fajn, do toho, ať už to máš za sebou.
"Tuším to," odpověděl Draco rozechvěle. Ačkoliv se snažil, aby se jeho hlas nezachvěl, věděl, že se mu to nepodařilo.
"Nebudu to protahovat, jsem tu proto, abych tě seznámil s jistými..ehm..okolnostmi. Svůj úkol si splnil jen napůl. Umožnil jsi přístup smrtijedům do hradu, ovšem druhá půlka úkolu, tj. zabití Brumbála se ti jaksi vymkla z rukou. A Pán zla nepočítá půlku splněného úkolu. Jak bych to řekl..je.. ehm..mírně rozzlobený." ušklíbl Severus a zabodl do Draca své oči.
"Nehrabejte se mi v hlavě!" vykřikl hned popuzeně Draco.
Snape se jen ušklíbl a přerušil jejich spojení, "Tak co mi na to povíš?" dodal.
Draco odvrátil oči a pohled upřel hluboko do země. Přemýšlel,..přemýšlel o tom, co mu řekl Snape a rozhodl se, že jemu svůj názor poví. Stejně ho určitě Voldemort zabije.
"Řeknu to jasně," začal a na chvíli si odmlčel, poté opět začal pomalu vyprávět: "Nebýt mě, tak se tam ani jeden smrtijed nedostane, byla to nejdůležitější část úkolu a Brumbál? Vždyť neupláchl, zabil jsi ho ty, tak v čem je problém? Vyhrkl svou otázku, která ho zžírala několik dní.
Snapeovi pobaveně blýsklo v očích, ale jeho tvář nedávala nic najevo. Po chvíli se ozval: "Tak tohle, vysvětli Mistrovi, myslím, že to určitě pochopí!" dodal ironicky, zvedl se a odešel.
×
Draco se zase zabral do myšlenek. Přemýšlel, o tom, co mu řekl Snape. Je to jasný, Voldemort ho určitě zabije.
Ale mladému Malfoyovi to bylo nějak jedno, už ani normálně nepřemýšlel. Dokázal třeba celé hodiny zírat na vodu, která kape po zdi a pomalu stéká dolů. Takhle strávil několik dalších dnů.
×
"Draco!" vnořil se Snape do jeho pokoje: "Volá tě Mistr."
Draco se pomalu zvedal z postele a vydal se za Snapem. Procházeli chodbami, kterými až doposud nešel a všiml si, že byly čím dál honosnější. Podlahu zdobil sametově-rudý koberec, ale čím šli dál, tím víc Dracovi těžkly nohy. Ano, bál se. Bylo mu špatně a v obličeji byl bílý jako stěna. To už se ale ocitli před velkými dveřmi. Snape mu pokynul rukou, aby šel dovnitř a odešel.
Draco tam zůstal stát a rukou přejel po klice. Vyčkával a přemýšlel co ho tam asi čeká. Nadechl se a otevřel.
×
"Vítám tě, jaké překvapení!" ozvalo se ironicky z další místnosti, která byla propojená s oním pokojem. Draco se vydal po hlase, došel do druhé místnosti a poklekl před Mistra: "Můj pane, zavolal jste si mě!"
"To já vím!" vyhrkl výhružně, : "Chtěl jsem si s tebou popovídat, ale nechtěl jsem to protahovat, proto jsem za tebou poslal Severuse, který ti to vyřídil a mně zas vyřídil to, co jsi říkal ty!" dodal a ušklíbl se.
Kruci já jsem ale debil! To mě mohlo napadnout, že mu to Severus vykecá, pomyslel si nešťastně Draco.
"A slyšel jsem, tvůj názor na celou věc…a já nikdy neodpouštím,..to nemám ve zvyku. Tak tedy,…Crucio!" ozval se chladně Voldemort a začal se smát neveselým smíchem, když viděl, jak se Draco kroutí bolestmi a ječí.
×
Draco se svíjel křečemi, doběla rozžhavené nože se mu zabodávaly do těla, ztrácel pojem o čase, zdálo se mu to, jako celá věčnost a už jen chtěl aby to skončilo. Když v tom bolest ustala. Draco se s námahou vyškrábal na nohy a třásl se po celém těle.
Voldemort se nepřestal smát, ale když v tom jeho smích rychle ustal.
"Přestal jsi mně bavit, skončíme to rychle. Úkol si nesplnil, není o čem se bavit!",
namířil na Draca hůlkou : "Avada Kedavra!" …
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alion Alion | E-mail | Web | 3. června 2006 v 22:36 | Reagovat

Milá Leny,

Tvá povídka má velmi zajímavé téma, popravdě jsem podobný námět již několikrát četla, ale Tvé podání je výjimečné už v tom, že Draco umírá. Ale měla bych několik připomínek, ne abych tě snad kárala nebo poučovala, jen aby ses z nich třeba pro příště zlepšila.

1. V povídce máš pravopisné chyby. Zvláště shoda přísudku s podmětem, špatně napsané tvary mě/mně. Mě se píše ve 2. a 4. pádu a mně ve 3. a 6. pádu.

2. Velmi často se obevují chyby v psaní přímé řeči. Přímá řeč se píše těmito několika způsoby:

"Jdi spát," odvětil Harry.

Harry odvětil: "Jdi spát."

"Ehm..." odkašlal si Harry, "Jdi spát."

"Ehm..." odkašlal si Harry, "Jdi spát," odvětil.

3. Povídka obsahuje výrazové chyby. Například: "Tváře mu hořeli a v obličeji byl bílý jako stěna." Pokud Dracovi hořely tváře, pak nemohl být v obličeji bílý jako stěna.

4. Po "třech tečkách" se píše velké písmeno. Tzn.: "A slyšel jsem, tvůj názor na celou věc…a já nikdy neodpouštím..." má vypadat takto: "A slyšel jsem tvůj názor na celou věc... A já nikdy neodpouštím..."

5. Poměrně často chybuješ v čárkách. Zkus si povídku přečíst nahlas, abys poznala, kde jsou odmlky a tudíž, kde máš doplnit čárky.

Znovu opakuji, že tuto kritiku píši jen proto, aby Tvé další povídky měly lepší formu. Dějová zápletka se mi skutečně líbila a jsem přesvědčena, že pokud upravíš estetickou a gramatickou stránku, bude povídka skvělá.

Kdybys s čímkoli potřebovala pomoc nebo si nebyla jistá, klidně se můžeš ozvat na e-mail nebo na mých stránkách, moc ráda pomůžu :)

Měj se krásně,

Alion

2 Leny Leny | 3. června 2006 v 22:48 | Reagovat

Tý jo, tak to bylo opravdu vyčerpávající!! Ale díky moc Alion!! Vím to no, že pravopisně to trošku kulhalo, na to jsem se fakt moc neohlížela..

Vím, tohle už bylo sepsaný několikrát, ale říkala jsem si, že to je jedno, že si to taky zkusím..

Ale strašně moc děkuji..pokusím se jí opravit..byla to moje první povídka, a v nějakých věcech jsem teda opravdu plavala..přímá řeč apod.

Takže ještě jednou moc díky a já se ti kdyžtak ozvu, ju?? A meilik??=)

Pa a díky!! Leny

3 Leny Leny | 3. června 2006 v 23:09 | Reagovat

Tak jsem se do toho pustila a pár chyb jsem opravila..hlavně hořící tváře s bílým obličejem=)

Ale ještě tam něco bude mnoo..

prosím napiš mi svůj meilik Alion a dík!!=)

4 Alion Alion | E-mail | Web | 4. června 2006 v 0:04 | Reagovat

Leny: Ano, vyčerpávající je to správné slovo *smích*

Na Tvojí prvotní povídku to má poutavý příběh. Ani nechci pomyslet na svoje "poprvé" *velký smích*

Mimochodem mail mám velde nicku, ale zopakuji: alion@email.cz, ráda Ti poradím, pokud si nebudeš jistá. Jinak též doporučuji stránky SOSaček (www.sosaci.net), kde najdeš další užitečné tipy pro psaní povídek :)

5 Jaňulka Jaňulka | E-mail | Web | 4. června 2006 v 8:54 | Reagovat

Leni, hafo moc se ti to povedlo... Asíííg takys napísnu nějákou povídku, ale nefííím jestli bude zrovinka Potterovská...=)Obdivuju Alion protože našla pravopisné chyby...Já jsem na češtinu ab(p)solutní "hmmm"...*obdiv* *úsměv* =)=)=)

6 brabikate brabikate | Web | 4. června 2006 v 13:44 | Reagovat

Na to, že je to tvá první povídka, tak je to víc než dobré! Já svou úplně první povídku nikdy nezveřejnila, protože byla naprosto děsná a s touhle by se ani nedala srovnávat! :o))

Fandím ti a ráda si přečtu další povídky!

7 Speisy Speisy | E-mail | Web | 4. června 2006 v 14:24 | Reagovat

Dobré odpoledně přeji (=

Tak jsem si musela - prostě musela - udělat čas na tvou první povídku, Leny. A zase mě o post kritika připravila Alion *smích*

Souhlasím s Alion s těmi chybami. Možná, že ohledně výrazů mě/mně se špatně pamatují pády, že?! Tak prostě jen: Tobě-mně/Tě-mě. Až zase budeš přemýšlet, jaký mě/mně máš použít, řekni si nejdříve tvary Tobě/Tě a podle toho dosazuj.

Ještě se důrazně přikláním k čárkám. Hodně lidí v nich chybuje, není to nic katastrofálního, ale jak už radila Alion, zkus si to číst nahlas - to je asi nejjednodušší řešení.

Tři tečky se ještě dají přejít a "kontrasty" - nemám co víc dodat, opět už zasáhla Alion.

---

Ohledně povídky jako takové.

Musela jsem se usmát nad začátkem povídky. Ne že by byl špatný, právě naopak. Nadchla mě ta rozpustilost, která na mě z toho dýchá. To už jsem věděla, že to nebude usedlé dílko, prostě pohodička.

První dva odstavce jsou nádherně popsané; člověk by tam opravdu nechtěl být.

Usmála jsem se také u pasáže:

"Dost," zakřičel sám na sebe až sebou polekaně trhl. - Zakřičel sám na sebe až se lekl?! Ale já chápu, jak je to myšleno, jen to nutí k přemýšlení - což je na druhou stranu dobře, člověka tím upoutáš.

Taky jsem se musela zasmát tady:

"A slyšel jsem, tvůj názor na celou věc…a já nikdy neodpouštím,..to nemám ve zvyku. Tak tedy,…Crucio!" ozval se chladně Voldemort ... - Představ si, že je Voldemort poněkud rozčílen a už jen to, že Dracovi říká, že zná jeho názor na věc, mu dává docela zabrat. Těší se na jednu stranu tím, že ho již bude mučit. A fráze: "Tak tedy...Crucio!" mně  tam nesedí. Přijde mi, jako by Voldemort pochyboval o tom, jestli má použít tuto kletbu.

Ohledně konce povídky - ten byl opravdu již rychlý. Je to zajímavé téma, zajímavě převzaté a též zajímavě ukončené. Celkem ti nemám toho moc vytknout.

Tvá povídka je v takovém uvolněném rozpoležení. Je zřejmé, že by se to dalo ještě rozepsat, některé pasáže a situace více popsat, ale to vůbec nevadí. Má první povídka byla příšerná! Byla kratoučká a takovách chyb obsahovala! Takže žádné: "Vím, že je to možná trochu k smíchu, protože s takovou Speisy se to fakt rovnat nedá." Tohle ať už od tebe neslyším, jasné? Tedy, respektivě nečtu (=

Víš kolik je autorů, kteří se snaží psát, mají sebevědomí až kdoví kde a přitom je to naprostá ztráta času jejich texty?! Spousty, ale ty mezi nimi nejsi, neboj! Takže zdravé sebevědomí, jasné?

Pokud ti něco není jasné - byť jen z tohoto komentu - napiš.

Těším se na tvá další dílka.

Hodně štěstí!! (=

8 Leny Leny | 4. června 2006 v 17:23 | Reagovat

Já holky moc děkuju!!!!! Všem!!!!

Já vím, taky jsem si řikala, že kyž to je první, tak to nebudu zveřejňovat, ale řikala jsem si, že Vám to klidně ukážu..=)

Moc díky za kritiku..uplně mě nutíte, abych si ještě něco napsala..asi pro sebe..ale nevím..mě to jako baví, proto píšu..mnoo..

Ale mocinky Vám kujůůůůů!!!!!! Udělaly jste i radost!!!=)

9 jajda jajda | 4. června 2006 v 19:06 | Reagovat

me se to libilo:) akorat ze povidky tohohle typu me nicim neupoutaji tak se mi libila;) az na moly prozrane dvere...to mi prijde takovy divny...to de? jinak tleskam ze si dokazala neco stvorit ja to totiz nedokazu nikdy:D

10 Speisy Speisy | E-mail | Web | 4. června 2006 v 19:17 | Reagovat

Leny, proč pro sebe?? Patříš mezi nás, tak piš piš ať máme co číst (=

11 Leny Leny | 4. června 2006 v 19:41 | Reagovat

Mnoo, myslím Speisy, že máme plno věcí co číst, než moje ..ehm..povídky..!!!=)Ale stejnak dík..

12 Leny Leny | 4. června 2006 v 19:43 | Reagovat

Mnoo to nevim, jestli to jde jajdo, ale to je jedno..=)

13 Alion Alion | E-mail | Web | 4. června 2006 v 20:06 | Reagovat

Jj, moly prožrané dveře mě taky zarazily :)

Leny jen klidně piš dál, časem uvidím velká zlepšení. A za to to stojí ne? :)

14 Leny Leny | 4. června 2006 v 20:33 | Reagovat

mnoo jo..tak já tam jdu ty moly opravit..

15 Leny Leny | 4. června 2006 v 21:35 | Reagovat

Tak opravila jsem to na ztrouchnivělé dveře-to je lepší, ne??=)

16 Speisy Speisy | E-mail | Web | 4. června 2006 v 22:24 | Reagovat

Jj, je (=

17 Leny Leny | 5. června 2006 v 11:38 | Reagovat

Mnoo, taky si myslím!!=)

18 barka barka | Web | 5. června 2006 v 12:42 | Reagovat

souhlasila bych s Speisy, že je to psané tak uvolněně, ale moc se to nehodí k tomu tématu.

Nechceš náhodou zkusit něco nepotterovského? :-)

Jinak ti takovou kritiku závidim!

19 Leny Leny | 5. června 2006 v 15:27 | Reagovat

Mnoo to asi ne, protože jak vidíš, tak píšu ouplně ouchvatně..spíš to píšu jen pro sebe..teď sem si taky něco napsala..ale ještě to neni hotový, ale zveřejňovat to asi nebudu..víš, mě baví psát, i když vím, že to za moc nestojí, ale co..

20 jajda jajda | 5. června 2006 v 18:28 | Reagovat

jasny diik:D ta ztrouchnivelost tam zapada lip;)

21 Speisy Speisy | E-mail | Web | 5. června 2006 v 19:11 | Reagovat

Barka: Klidně půjdem s Alion kritizovat i k tobě (pokud mě opět nepředstihla) (=

Leny, no ták, od tebe bych čekala více sebevědomí!!!! (=

22 Leny Leny | 5. června 2006 v 19:52 | Reagovat

hmm..sebevědomí by bylo, ale na co? =) Teď jsem napsala takovou..mnoo...ale je to krátký..ale to neva..=)

23 barka barka | Web | 5. června 2006 v 21:11 | Reagovat

Speisy: jasně! beru všema deseti!

Leny: to se vypíšeš!

24 brabikate brabikate | Web | 5. června 2006 v 21:34 | Reagovat

Zajímavé čtení v komentářích... :o))

Konstruktivní kritiku... tu já ráda. Asi bych to měla psát u sebe, ale chtěla bych poděkovat i za tu, kterou píšete mě... :o)))

25 Leny Leny | 6. června 2006 v 15:58 | Reagovat

barka: coože? Co vypíšu? Jsem nějak mimo...=)

brabikate:mnoo..jako pomůžete fakt!! Jsem moc ráda holky za tu kritiku, nebejt vás tak tam jsou ty tváře a moly prožraný dveře!!=) a spoustu dalších

26 Speisy Speisy | E-mail | Web | 6. června 2006 v 18:06 | Reagovat

Barka: Fajne (= Ráda, akorát si nejsem jistá, jestli bude co tak dlouze kritizovat (=

Lney: Vypíšeš se... Prostě zdokonalíš svůj styl psaní, neboj (=

27 Leny Leny | 6. června 2006 v 20:55 | Reagovat

Speisy: mnoo to teda nevim, ale baví mě to..=)

28 Speisy Speisy | E-mail | Web | 6. června 2006 v 23:05 | Reagovat

Jééj, tak piš a piš a piš... Baví tě to, tak co řešíš?! Jak vidíš oporu tu máš, a ještě ti chceme pomoct k dokonalosti!! Uvidíš, že pak budeš nejlepší (=

29 Alion Alion | E-mail | Web | 7. června 2006 v 0:38 | Reagovat

Leny: Jak říká Speisy, většinou se autor vypíše. Nejkrásnější příklady najdeš v různých typech klišé. Začínáš s těmi známými, omšelými a postupem času si vytvoříš vlastní klišé, které vedeš a k dokonalosti, klidně i k sentimentalitě :)

30 Leny Leny | 7. června 2006 v 18:38 | Reagovat

=) fajn..tak ju mnoo..=) jste good, fakt!!=)

31 Majda Majda | E-mail | 8. června 2006 v 20:58 | Reagovat

skvělé! :oD

32 Leny Leny | 9. června 2006 v 14:46 | Reagovat

Mnoo to neni, ale moc diky!!=)

33 majdalenka majdalenka | Web | 10. června 2006 v 10:57 | Reagovat

mě se to třeba líbí :o)

34 Leny Leny | 10. června 2006 v 11:16 | Reagovat

JO? Tak to jsem ráda!!=) Vím, že tam je hodně nedostatků, ale jsem ráda, že i přesto se ti to líbí!!=)

35 werka werka | 10. června 2006 v 12:09 | Reagovat

Je to pěkný, mě se to líbí! :) A ty nedostatky..buď v klidu..je to tvoje první, takže se budeš zlepšovat, ne? :) a já bych nenapsala nic takovýho..nezvládla bych to..

36 Verča Verča | Web | 13. června 2006 v 18:09 | Reagovat

Je to moc hezký...ty jo, první povídka! To je dost dobrý:)

37 Leny Leny | 13. června 2006 v 20:46 | Reagovat

werka,Verča: Moc Vám děkuju, udělalo mi to radost!!=)

Ještě jsem napsala jednu..teďkon..ale je hodně krátká..mnoo ataková..nevim..=)

38 Majda Majda | E-mail | 14. června 2006 v 22:49 | Reagovat

Hele nechte ji vydechnout. *smích*

Ale je to fakt pěkný. Taky mám povídky, ale radši je nebudu zveřejňovat. *smích*

39 Leny Leny | 16. června 2006 v 21:37 | Reagovat

Hejj, Majdo, to jako..tohle je moje první..vm, že neni dobrá,..ale Vám jsem jí chtěla ukázat..chdoíte jsem skoro pořád samí lidi, já vám věřím, jste skvělý, tak proč bych vám to neukázala?? Tak nás nech taky přečíst tu svou!! *smích* Plss

40 Majda Majda | E-mail | 23. června 2006 v 22:32 | Reagovat

1. Tahle povídka JE dobrá.

2. Raděj ne.

( 3.Možná vám ji dám přečíst, ale ještě si to musím rozmyslet. (!) Jasný?!)

41 Leny Leny | 25. června 2006 v 17:51 | Reagovat

Ok, MAjdo..beru to..ale....*smích* je to strašně nespravedlivý!!!! =)

42 Majda Majda | E-mail | 26. června 2006 v 15:16 | Reagovat

Proč myslíš? *nevinný výraz*

43 Leny Leny | 28. června 2006 v 18:39 | Reagovat

protože ty mi svou povídku nechceš ukázat..=)

44 Verč@ Verč@ | 14. září 2006 v 17:33 | Reagovat

no,teeeeeda..na to,že je to první povídka,je to dost drsný;-)napiš pokráčko. . .ty pravopisný chyby mi nevadí...ale alion je šikula...je to pěkný a mě by takový tema nikdy nenapadlo;-)piš sdáááááááál:-)

45 Leny Leny | Web | 3. listopadu 2006 v 16:50 | Reagovat

Ne, fakt..pokráčko k jednorázovkám nee..:)

46 Morgana Ehran Morgana Ehran | Web | 4. června 2007 v 21:34 | Reagovat

za pravopisné chyby nekárám, mám co mluvit... i kdyz s temi stylistickými vit Alion souhlas...¨

celkove se mi povídka libilo:) taková zvlastni, neobvykle podaná. ale je fakt, ze na me nijak nepusobila. a znám az moc povídek koncici na Avada kedavra! :(

ale jinak se mi to libilo, pekne jsi dracovy pocity popsala... takze chválim:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama