Únor 2008

HOCZ

9. února 2008 v 21:36 | Leny |  Sdělení, ostatní,..
Určitě znáte spoustu Hogwarts škol, ať už na blogách či na jiných webech. Na blogách to je snad hrůza největší - nic ve zlým, ale i když na tom člověk maká, díky možnostem blogu.cz to nikdy nebude nic úžasnýho. Já ale něco úžasného znám.
Je to škola, která funguje na na pravidlech RPG. Simuluje prostředí, které znáte z knih o Harrym Potterovi. Chodíte od jedné ze čtyř kolejí, přihlásíte se na předměty, dostáváte úkoly. Mezitím si můžete povídat s ostatními studenty ve Velký síni nebo třeba u jezera.
HOCZ.org

Harry Potter a Relikvie smrti

9. února 2008 v 21:15 | Leny |  Ankety
Již před více jak týdnem vyšla poslední a závěrečná kniha Harryho Pottera. Její anglický název je Harry Potter and the Deathly Hallows a u nás je známa pod názvem Harry Potter a Relikvie smrti.
Já osobně jsem si čekala na knižní vydání a nečetla knihu z internetu. To jsem udělala u 6. dílu - Harry Potter a Princ dvojí krve a musím říci, že potom jsem toho docela litovala. všichni se na knihu těšili, co tam bude a podobně a já už to všcehno věděla.
K poslední a závěrečné knize, abych se přiznala, nemám na ní zatím nějaký jasný rozdíl. Četla jsem to dlouho do noci a myslím že i díky tomu mi pár jistých souvislostí uteklo. někdy mi něco přišlo trochu zvláštní.. třeba onen had který vylezl z hlavy Bathildy. Nebo nakonec jméno jednoho z Harryho synů - Albus Severus Potter. To bylo i na mne docela moc xD
Ale líbilo se mi to... Snad už jen proto, že to byl prostě Harry Potter :)) a musím říci, že na konci mi bylo líto, že už to všechno končí. Ale.. otočte knihu a přečtěte si nápis: "Naposledy...?"
Tak třeba někdy..možná.. *doufá* :)). Jinak v článku je vložena anketa, která se týká této knihy, takže bych ráda, abyste přidali, popřípadě i do komentářů svůj názor :)